Un bărbat de 35 de ani din comuna Hida a fost încarcerat ieri, după ce pe numele său a fost emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Acesta are de ispășit o condamnare de 1 an și 8 luni pentru conducere sub influența alcoolului.
Acțiune rapidă a oamenilor legii din județul Sălaj. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj, la data de 21 mai, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Hida, împreună cu cei de la Serviciul de Investigații Criminale, au depistat și identificat un bărbat de 35 de ani, din localitate.
Pe numele acestuia, magistrații Judecătoriei Jibou au emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.
Sălăjeanul a fost condamnat definitiv la o pedeapsă de 1 an și 8 luni de închisoare, după ce a fost prins la volan sub influența alcoolului sau a altor substanțe. Imediat după identificare, bărbatul a fost escortat și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Sălaj, unde își va ispăși pedeapsa











