Consilierii judeţeni reuniţi în şedinţă miercuri, 18 noiembrie, i-au votat pe cei doi vicepreşedinţi care îl vor seconda pe preşedintele Dinu Iancu Sălăjanu.
Au fost patru propuneri: Claudiu Bîrsan (PNL), Szilagyi Robert (UDMR), Ioan Cosma (PNL) şi Sergiu Panie (PSD). Cele mai multe voturi le-au revenit lui Bîrsan şi Szilagyi, care vor ocupa cele două funcţii de vicepreşedinte pentru mandatul 2020-2024.








