La sărbătoarea Consiliului Județean Sălaj s-a celebrat excelența și performanța atât în domeniul sportului, cât și al educației. Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a oferit la împlinirea a 32 de ani de la reînființarea instituției, diplome de excelență pentru cei mai performanți sportivi sălăjeni ai momentului. În cadrul evenimentului au fost premiați sportivii Diana Tănăsescu, medaliată cu argint la Campionatul European de Box, și Patrik Bolduț, campion național la tenis, alături de antrenorii acestora: Adrian Popuțea și Sergiu Carp.
Alcoolemie record pe drumurile din Măieriște
Polițiștii din Sărmășag au oprit la timp un adevărat pericol public pe roți, pe raza localității Măieriște. Un localnic s-a...
Citește mai mult








